کسانی که عروس هلندی دارند معمولا برای تامین منابع غذایی، خصوصا پروتئین از مکمل‌ها یا مواد غذایی مثل تخم مرغ استفاده می‌کنند. در حالی که استفاده از این مواد به این دلیل که دارای درصد بسیار بالای مواد مختلف هستند، موجب افزایش میزان گرمی پرنده می‌شود. یک منبع جایگزین برای تامین پروتئین و سایر مواد غذایی مورد نیاز استفاده از غذای کرم یا همان لارو برای عروس هلندی است که در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی انواع روش‌های استفاده از میلورم برای عروس هلندی پرداخته و خواص کرم میل ورم برای عروس هلندی را با هم بررسی کنیم.

صاحبان پرندگان معمولا تمرکز خود را بر روی سبزیجات، میوه‌ها و دانه‌ها در رژیم غذایی عروس هلندی قرار می‌دهند تا ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز را برای اینکه پرنده غذایی سالم داشته و در عین حال در تولید مثل، تخم گذاری و افزایش نطفه تاثیر عالی داشته باشد.

با این حال، عروس‌های هلندی در رژیم غذایی خود به پروتئین که یک منبع اصلی است نیز احتیاج دارند. حشرات معمولا منبع خوبی از پروتئین هستند، بنابراین بسیار اغلب می‌پرسند که، آیا عروس های هلندی می‌توانند کرم‌های خوراکی بخورند؟

پاسخ این سوال بله است؛ عروس‌های هلند می‌توانند کرم‌های آردی یا همان میلورم را بخورند. علاوه بر این، کرم‌های خوراکی منبع پروتئینی خوبی هستند که یک رژیم غذایی متنوع را در اختیار پرنده قرار خواهد داد.

استفاده از غذای کرم برای عروس هلندی منبع سرشار از رژیم غذایی غنی از کلسیم، ویتامین‌ها و پروتئین است که سهم بیشتر آن را در حدود ۴۹ درصد پروتئین تشکیل می‌دهد. برای همین می‌توانید استفاده از تخم مرغ را که باعث افزایش گرمی پرنده می‌شود به صورت کلی کنار بگذارید و از دانه‌های هفت تخم که موجب تغییرات گوارشی پرنده هم می‌شوند استفاده نکنید.

مابقی مقاله را در میلورم آسیا بخوانید.